Nul

Ook kleuters welkom op spreekrechtronde in Kortrijkse gemeenteraad !

Op voorstel van gemeenteraadsvoorzitter Piet Lombaerts (N-VA) schaffen de politieke fracties de leeftijdsgrens van 16 jaar af.

Wie momenteel als gewone burger voor de gemeenteraad een vraag wil stellen aan het stadsbestuur moet ouder zijn dan 16 jaar. Daar komt binnenkort verandering in : de leeftijdsgrens wordt afgeschaft. Het voorstel moet op de gemeenteraad van 15 januari worden goedgekeurd. Vanaf februari is de ‘nieuwe’ spreekrechtronde voor gewone burgers van toepassing.

In Qlown Town heerst hilariteit alom over het bespottelijk ideetje om de leeftijdsgrens op nul jaar te leggen. Nul !

Op de nieuwjaarsreceptie van de stad (zondagmiddag 7 januari) kon Jarretel Piet Lombaerts over de heikele kwestie aan de tand voelen. Het liep tegen de klok van 2 en de voorzitter was goed boven zijn theewater toen Jarretel hem aanklampte met de vraag naar het hoe, het waar en het waarom van de fijne regel.

Piet Lombaerts (rood aangelopen, zijn vijfde Omer hijsend) : “Hik, kijk vriend, hik, tot nu toe moest men 16 jaar zijn om een vraag te mogen afvuren. Geef toe, toch wel een hoge leeftijd om te beginnen met dorpspolitiek, als u het mij vraagt en u vraagt het mij, hik. In het verleden heb ik als voorzitter honderden keren vragen moeten weigeren van mondige pubers van zo’n jaar of 10, 12, ook vragen die ertoe deden, hik. Zo had ik ooit een vraagske over windmolens in Bellegem, hik, van een puber van nauwelijks 11 die nog niet menstrueerde, hik. En eentje over het plaatsen van condoomautomaten aan de ingang van de crèches en peutertuinen, hik, in onze stad, door een mondig manneke van 9 van Senteplatse. Dat moest ik dus met tegenzin weigeren. Aan een 9 jarige ! Hik. “Godgeklaagd, het grootste schandaal uit de Kortrijkse geschiedenis ” declameerde de groene fanaticus Matti Vandemaele toen uitzinnig in de gemeenteraad. Dat is me, hik, bijgebleven en het bracht me aan het denken, ik lag er wakker van, hik. Ik zei toen tegen mijn eigen : Pïet, jongen, hik, ge moet die koe bij de horens pakken en de aanklacht van Matti niet weglachen en ik riep alle fractieleiders op een avond in de raadskelder bijeen. Dat waren, hik, de blauwe wouldbe schepen Wouter Allijns, zoontje van Joseph, de onfortuinlijke Hannelore Vanhoenacker, Kortrijkse oppertsjevin en masochiste die zich bereid verklaarde op 14 oktober aanstaande de kelk van de genadeslag tot de bodem te drinken, partij-ideoloog van de sossen Marc Soeslov Lemaitre, Liesbet Maddens, de Moeder, hik, Theresa van mijn eigen partij en de groene communist Matti Vandemaele wiens bloed schepen De Coene kan drinken. En De Coene niet alleen, hik. Wat we op die bijeenkomst unaniem beslist en besloten hebben is werkelijk grensoverschrijdend, een unicum in de Kortrijkse politiek, ik durf zelfs zeggen in heel de Vlaanders, hik. Daar waar ze bij Termont in Gent, hik, waar we de mostaard haalden, de grens nog op 12 leggen, hik, een ontoelaatbare conservatieve houding als u het mij vraagt, hik, en u vraagt het mij, leggen wij, hik, de grens om een vraag in de gemeenteraad te mogen stellen op 0 jaar. Ja, u hoort het goed Nul ! Hik. Een wereldpremière, hik. In Qlown Town ! Hik. Hoe we tot zo’n zogezegd roekeloos voorstel gekomen zijn ? Ha, hik, het gezond verstand laten werken, mon ami. Skol, hik ! Het was ook zo dat er al jaren geen vragen meer door volwassenen van boven de 16 werden gesteld. Dat konden we niet blauw blauw laten. Ge moet weten, mon cher, hik, ook kinderen uit de kleuterklas van nauwelijks 4 zijn heden ten dage mondige burgers. Ik wil niet versteken dat ze nog niet helemaal proper zijn om het zo te zeggen, hik, het belet niet dat ze al een meninkje hebben over de klimaatopwarming, de windmolens, de kernuitstap, de autoloze zondag, zone 30, Mietoe, de kluifrotonde, Steve Vanneste, de overbevolking, het Nelson Mandelaplein, hik, schepen Scherpereel, de betonstop, transgenders, Petra De Sutter, pederastie, de Cul-de-Sac van Yvan Vindevögel, hik, het ALF, Jean-Jacques De Gucht, Het Voltooid Leven, het Open Huwelijk, Mei 68, de winkelleegstand, de, hik, de Eyjafjallajökull, Leopold hik spelmaker Dekeyser, het fijnstof, de riooldrek in het Albertpark, de vrije liefde, Statler en Waldorf, Johny Turbo, de atakwamoskee, de kant noch wal rakende sermoenen van politieke missionaris Pieter Vanherpe en de frivoliteiten van Catherine, hik, Waelkens. Kinderen van 6 van bij de Kajotters, het VNJ en de Katholieke Landelijke Jeugd weten al alles over de geslachtloze voortplanting, de ontsluiting van Mars, het recht op luiheid, het draagmoederschap bij lesbiennes, transseksuele burgemeesters, de reclamevervuiling, de papegaaienpers, levenslang leren, de terreur van de flauwekul, de drankzucht, hik, van de Bethune, de jointjes van Van Quickenborne, de te kleine Giorgio Armani pantalons van schepen Detavernier en de roddels over Koen Byttebier en zijn funrun soulmates, hik. Maar zeg nu zelf, mon ami, kinderen van 6, allemaal goed en wel, maar wat met de deze beneden de, hik, 6 ? Ook die willen wij aantrekken, hik, ook zij hebben recht op een meningske. Daarom voorzien we speciale ligbanken met gordels en gratis pampers voor begeleidende vaders of, hik, meemoeders die met hun politiek bewuste peuter van zeg maar zo’n jaar of 2 op de arm, de gemeenteraadsleden en het stadsbestuur de mogelijkheid willen bieden de pertinente vraag van de peuter te laten weerklinken. Spotvogels, negativisten, nihilisten en anarchisten lachen mijn voorstel weg, hik, ik lach mee. Ze kakken onzin uit wanneer ze aankaarten dat er mondige baby’s van 2 maanden in hun kindervoiture zullen opduiken met lastige vragen over stadstoelagen voor bewust ongehuwde moeders aan de haard, over het vals-groene gedachtengoed van schepen Herrewyn, over de onbenulligheid van Matti Vandemaele, over de avances van schepen Maddens tegenover schepen van Liefde & Plezier Vandersteene, na drie glazen cava van Vandersteene, hik, voor haar een afschuwelijke kwelling. Wat er ook van zij, ik wil niet te zwaarwichtig doen, hik, maar ook dàt zal een meerwaarde zijn voor onze gemeenteraad en de kinderen, kleuters, peuters en pasgeborenen zullen, hik, zo ook kennis kunnen maken met het volle politieke leven in onze gemeenteraad en daarbuiten. Jong geleerd is oud gedaan, hik. En verder heb ik een gloeiende hekel aan conservatisme en verstikkende burgermansdeugden, hik. Maar maak u geen zorgen over mij. Gelukkig nieuwjaar. Skol, hik.”

Over Franz K

satire.humor.fabels. 0475368415
Dit bericht is geplaatst in Geen Verzinsels. Bookmark de permalink.